WOM marketing – word of mouth

WOM marketing – word of mouth (marketing plotki, marketing szeptany) pojęcie używane w dziedzinie marketingu i reklamy do opisania działań, jakie podejmują firmy w celu wywołania u swoich klientów pozytywnych rekomendacji odnośnie produktu, marki czy usług. Jest to dawanie ludziom powodów do rozmawiania o marce, produktach i usługach, oraz ułatwianie im nawiązania tej konwersacji.

Marketing szeptany jest cenioną formą promocji, ze względu na dużą wiarygodność komunikatów przekazywanych przez konsumentów. Ludzie są bardziej skłonni wierzyć pozytywnym opiniom swoich znajomych na temat produktu, którego używali, niż np. reklamom telewizyjnym.

Oprócz kontaktu twarzą w twarz, doskonałym medium do rozprzestrzeniania się marketingu buzz jest Internet. Ekspansja serwisów Web 2.0, na których to użytkownicy są odpowiedzialni za tworzenie treści, bardzo ułatwia wymianę opinii i rekomendacji odnośnie dóbr konsumpcyjnych.

Źródło: Wikipedia

Tags: ,

10 Responses to “WOM marketing – word of mouth”

 1. projektowanie stron Says:

  Grafikę strony możemy porównać do m.in opakowania produktu, wszyscy wiemy jak jest ono ważne.

 2. projektowanie stron Says:

  Stworzenie strony www to dopiero początek, ten etap jest niezmiernie istotny gdyż od tego będzie zależało w jaki sposób potencjalny odbiorca reklamy będzie postrzegał naszą firmę oraz sprzedawane i oferowane przez nią produkty bądź usługi.

 3. plotki Says:

  Pierworzędne artykuły z tej strony. W pełni zgadzam się w tym poście.

 4. plotki Says:

  Świetne wiadomości z tej witryny. Podpisuje sie oby dwie ma rękoma zgadzam się w tym wpisie.

 5. Firmy budowlane Says:

  Dzień dobry. Kapitalny artykuł, podoba mi się to w jaki sposób omawiasz. Dużo dobrej treści :) dodałem do ulubionych :D i z pewnością będę częściej wpadał.

 6. Firmy budowlane Says:

  Niesłychanie frapujące

 7. web site Moldova Says:

  Thanks for the interesting information. Subscribe to rss

 8. Obsługa informatyczna Katowice Says:

  Fajny blog, interesujące wpisy. Dodałem do ulubionych:)

 9. Ania Zielonka Says:

  Niejednokrotnie oczekiwalam nietypowych wiadomosci i zagladalam na ten blog. Tym razem tez tak jest. Otwarcie polecam te strone swoim znajomym i kolesiom. Mozna oczywiscie pogratulowac.

 10. Anka Says:

  Cieszę się, że znalazłam Twój blog – w końcu to coś nowego dla mnie.